81 ilde tüm işleriniz uygun fiyatlarla!

0312 911 4 901

Hemen Arayıp Sipariş Verebilirsiniz

Türkiye’de ki müşterilerimize özel peşin fiyatına 9 ay taksit opsiyonu aktif hale getirilmiştir. Siparişiniz ardından sisteme kayıt olmanız yeterlidir. Sonrasında ilgili faturanız hesabınıza eklenerek kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Baskı Hizmetlerimiz

Fatura
Matbuu evraklarınızı güvenle bastırın

Kartvizit
PVC ve özel kartvizitler

Defter
Spiralli ve spiralsiz defter seçenekleri

Broşür
Uygun fiyatlarla broşür

Diğer Baskılar

Listede olmayan baskı işleriniz için arayın. (Liste sürekli güncelleniyor)

Davetiye
Özel günleriniz için en özel kartlar

Sertifika
Başarı belgeleri uygun fiyatlarla

Sticker
Size özel dijital ve ofset baskılar

Zarf
Firmanızın kurumsalı için gerekli

2014’den beri sizlere en kaliteli ve en uygun matbaa fiyatlarını sunuyoruz

Matbaa Çeşitleri

Son Teknoloji Baskı Makinaları

Roland 700, GTO ve Polar bıçak ile 70*100 baskı yapabiliyor ve atölyemizde kendi mücellit işlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden sizlere mümkün olan ne uygun fiyatları sunuyor ve ihtiyaçlarınıza uygun çözümler üretiyoruz. Tüm matbaa baskı işleriniz için güvenle z0rnet’i tercih edebilirsiniz.

Baskı Çeşitleri

Tüm matbaa baskı işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Yukarıda ki listede bulunmayan matbaa işlerinizi bize iletebilirsiniz. Listemizi sürekli güncelliyoruz ancak çok fazla ürün çeşidi olduğu için şimdilik en çok tercih edilen matbaa ürünlerini yukarıda belirttik.

Çalışma Şekli

Ücretsiz Grafik Tasarım

Logo ve katalog tasarımları hariç şablon tasarımlarımız ile vakit kaybetmeden tamamen ücretsiz olarak tasarımlarınızı seçebilirsiniz. Logo ve katalog tasarımları tamamen kişiye özel ve el çizimleri gerektirdiği için kreatif ekibimiz tarafından günlere yayılarak çalışılarak tarafınıza gerek PDF gerek ise özel corel veya illustrator çizimleri iletilmektedir.

Kurumsal Kimlik

Eğer hazır bir kurumsal kimlik çalışması yok ise sakın üzülmeyin. Ekibimiz isterseniz özel isterseniz hazır şablon kurumsal kimlik çalışmaları ile sizlere destek veriyor. Bu sayede kurumsallaşma yolunda sizlere yardımcı oluyor ve müşteri portföyünüzü daha iyi kullanmanızı sağlıyoruz.

Matbaa

matbaaBu yazımızda matbaa baskı ve ürünleri, matbaa terimleri, matbaa tarihçesi ve matbaa nedir sorularının cevabını bulacağınıza eminiz. Vakit kaybetmeden makalemize geçelim. Öncelikle matbaanın günümüzde ki kelime anlamı, yazı – makalelerinizi, çizimlerinizi, belirli şekilleri ve resimleri kumaş, kağıt, branda, karton, deri gibi çeşitli materyallerin üzerine günümüz teknolojilerine uygun tekniklerle basım işlemidir. Matbaanın ise bire bir kelime anlamı ise baskı makinesidir. Dilimize Arapça’dan gelmiştir. Aynı zamanda baskı evi, basım evi gibi çeşitli anlamlarda taşımaktadır.

Bilinen ilk matbaa basım işi, 500. yıllara kadar dayanmakta ve tarihi Çin’e kadar uzanmaktadır. Hatta ilk olarak harf dizgisi, yani tipo baskı ilk icadından 500 sene sonra olmuştur. Ancak bizim yani Türk’ün matbaa ile buluşması tüm tabuları yıkıyor. Çünkü bilindiğinin aksine yapılan bir araştırma ile Alman asıllı Johannes Gutenberg tarafından değil tam olarak tarihi bilinmese de, milattan sonra 8. yüzyıllarda Çin’in Doğu Türkistan bölgesinde bulunan yazıtlara göre, çeşitli baskı teknikleri ile matbaanın Türkler tarafından kullanıldığı ortaya çıktı. Araştırmayı yapan ise ülkemizde bilimsel anlamda bir çok çalışmalara imza atan TÜBİTAK. İlgili araştırmasına şuradan ulaşabilirsiniz : Bkz. http://www.bilimteknik.tubitak.gov.tr/node/47093

Ancak günümüz Türkiye topraklarını Osmanlı İmparatorluğuna göre baz alırsak 1729 yılında İbrahim Müteferrika tarafından getirildiğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Ancak neredeyse matbaayı bulan ilk kavim olan Çinliler ve Türkler iken bize geç gelme sebebi neden bu kadar sürdü, bilinmesi oldukça güç.

odm.com.tr nasıl çalışır ?

Online Matbaa

online matbaaodm.com.tr sektöre ilk girdiği yıllarda yazılım ve web tasarım üzerine bir çok çalışmalar yapmış sonrasında ise müşteri ihtiyaçlarını tespit ederek şirket bünyesinde çalışanların sayısını arttırmış, gelişmeleri takip ederek makine parkuru oluşturmuş ve online matbaa alanına girmiş bir firmadır. Online matbaa alanında öncü olmasa da farklı bir soluk kazandırarak ürün açıklamaları, tanıtımları ve tasarım örnekleri ile internet sitesi üzerinden müşteriye sipariş olanağı sunan ilk şirketlerdendir. Aynı zamanda, arşiv sistemi ile 2005’den günümüze kadar tüm çalışmalarımızı, müşterilerimizin ulaşacağı şekilde sistemimize ekledik. Online matbaa alanında bir çok çalışmanın yanında ise, kredi kartı ile peşin fiyatına ödeme seçeneklerini sunan şirketimiz, bu alanda bir çok firmanın da bu kolaylığı müşterilerine sunmasını sağlamıştır.

Matbaa nedir, tarihçesi ve online matbaa tarafını bitirdikten sonra şimdi baskı tekniklerini anlatalım.

Matbaa Baskı Teknikleri

Ofset Baskı

Ofset baskı matbaacılıkta çoklu basım ve uygun fiyat demektir. Ayrıntılı şekilde anlatacak olursak ofset baskı gazete, dergi, katalog gibi basım işlerinde kullanılır. Öncelikle olarak basım tekniğine geçersek, bastırmak istediğiniz yazıları veya resimleri kısaca elinizde ki tasarımınızı dijital ortamda firmaya iletirsiniz. Gerekli CMYK renk kodları ile düzenlemeler yapılır, baskıya hazır hale getirildiğinde ise, basım işlemleri ve makine için pozlama yöntemi ile kalıp alınır.

ofset baskı ve dijital baskıBu kalıp özel bir materyal ile üretilmekte ve mikronluk işlemlerden geçmektedir. Sonrasın da ise matbaa makinesinin özelliğine göre, kalıp makineye yerleştirilir ve ofset baskı için, tasarıma özel boyalar hazırlanarak makinenin, boya haznesine koyulur. Mutlak suretle bir matbaa makine ustası, makine başında yer almak ve sürekli olarak kontrolünü sağlamak zorundadır. Ofset baskı müşteri nezdinde uygun ve çoklu baskı için en iyi yöntemdir.

Z0r.Net olarak şirketimiz ise ofset baskı yönünde Roland gibi geniş makine parkuru ile hizmet sunmaktadır. Tek dikkat edilmesi gerek nokta ise bazı baskı evlerinde ofset baskı işlemleri sırasında renk kaymasıdır. Genel olarak Türkiye’nin en büyük matbaalarından olan Ankara Matbaa uyarı olarak bunu müşterilerine belirtmektedir.

Ofsetten daha çok organize matbaa yapısı ile ortaya çıkmıştır. Ancak bunun sonucu olarak bire bir renk tutturması olanaksızdır. %10 gibi renk sapması yaşanabilir. Adet bazında ise eksiklikler görülebilir. Buna mukabil olarak firmamız ise bunu %1 gibi bir orana indirmiştir. Organize matbaa yapısından kurtularak baskıya özel ofset baskı alanında yeni bir soluk kazandırmıştır. Üstelik tüm bunları da organize matbaa olmasa da en uygun matbaa fiyatları sunarak sağlamıştır.

Tipo Baskı

Günümüzde artık neredeyse kullanılmayan (bazı geleneksel firmalarda ise tamamen geçmişe yönelik gösterim) bu yöntem, yukarı tarihçe kısmında belirttiğimiz üzere, 1000. yıllarda kullanılmaya başlamıştır. Bu baskı yöntemi, tamamen harflerin dizilimi ile zahmetli ve zor bir işlemdir. Ancak metal harfler aracılığı ile, yüksek kalite baskı için, kullanıldığı günün özelliklerini taşır ve dönemin en kaliteli yöntemlerindedir.

Serigrafi

en uygun matbaa fiyatlarıSerigrafi basım yöntemi ise, ağırlıkta tekstilde kullanılmaktadır. Elek basım biçimidir. Bu basımı yaparken ise, bir kutu şeklinde çerçeve, içerisinde ipek ile pozlama yapılır. Işığa duyarlı hale getirilen bu pozlama ile film meydana gelir. Sonrasında ise bu kutunun, yani çerçevenin içine boya dökülerek, bir kasnak aracılığı ile üzerinden geçirilir. Film üzerinde duran şekil veya yazı, basımı yapılan materyalin üzerine işlenir. Işık gören yerler boyayı altına geçirir. Günümüzde ise dediğimiz gibi tekstil sektöründe daha fazla kullanılsa da yine de seramik gibi materyallerin üzerine de uygulanabilir.

Kişiye Özel Dijital Basım

Ofsetten farklı olarak dijital basım tamamen kişiye özel baskı çeşitleridir. örnek vermek gerekirse sizin 1000 adet değil 1 adet ihtiyacınız olan kataloğu en uygun matbaa fiyatları ile almanızı sağlar. Aynı zamanda sizi kalıp maliyeti gibi bir şey ile karşılaştırmaz ve anında teslim edilebilir. Örneğin çok aceleniz var ve kartvizit bastırmanız gerekiyor. Hemen bir dijital baskı firmasına giderek, 5 dakikada 100 kartvizit sahibi olabilir ve bunun için büyük rakamlar ödemek zorunda kalmazsınız. Yada okulunuzda dağıtacağınız 10 adet gazete için, 1000 adet fiyatı ödemek zorunda kalmazsınız. Özel tasarımlarınızı tekil adetlerle bastırabilir ve yüksek maliyetlerden kurtulabilirsiniz. Özel günlerde hediye olarak takvim ve benzeri işlerini yaptırabilir yada firmanızın anlık ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Firmamız dijital basım işleriniz için, Konica Minolta ile anlaşmalı makine parkuru ile hizmet vermektedir.

Diğer tüm işleriniz için 0312 229 57 56 numaralı telefondan bizi arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm kullanılabilir teknikler, firmamız tarafından uygulanmaktadır. Aynı zamanda en uygun matbaa fiyatları ile sizlere sunulmaktadır. Sizde bu fiyatlardan yararlanmak ve sürekli çalışacağınız bir firma ile anlaşmak istiyorsanız, anlaşmalı matbaa ürünleri için siz müşterilerimize sunduğumuz, ücretsiz grafik tasarım hizmetimizden de faydalanabilirsiniz. Hazır grafik tasarımlarımızın yanında, kişiye özel veya firmaya özel tasarımlarımız tamamen kreatif ekibimiz tarafından hazırlanmakla birlikte, sizlere CDR, PSD, PDF formatların da basım sonrası gönderilmektedir. Eğer bu formatları kaybedebiliriz diye üzülüyorsanız, sakın korkmayın! z0r.net alt yapısı arşiv sistemi kullanıma geçmiştir. Sistemimiz üzerinden oluşturacağınız kullanıcı profiliniz de bizden siparişini geçtiğiniz tüm ürünlerin tasarımlarını, adetlerini ve faturasına anında ulaşabilirsiniz.